A TIZEDIK NYUGDÍJAS NAPRA
/Írta: Nagy Péterné/
Visszaemlékszem ezelőtt tíz évre
Amikor az első nyugdíjas napot hoztuk létre
Rozzant asztallábak, szegényes vendégség
És magnóról szólt a zene aláfestésként.
Nem jöttek el sokan,- csak egy páran voltak-
De a kezdeményezéstől nagyon meghatódtak
Hálás az idős ember, aki adott, míg tehetett
A levegőben a szeretetet szinte érezni lehetett
Megfáradt a testük, amin a múlt nyomot hagyott
De a lelkük gyönyörű, és a szívük egyre nagyobb.
Örülnek minden csekély jónak
Arcuk barázdáin sokszor könnyek futnak
Nehezek a lábak, de a gondolat szárnyal
Mennyi jót lehetne tenni ezzel a világgal
Visszaidézik a régi szép időket
Amikor még sok-sok álmot szőttek.
Hosszú hajú vidám kisleányként
És mezítlábas, kopasz kis suhancként
Akkor még a szelek is másként fújtak
És milyen jó illata volt a sült krumplinak!
Amikor az első szerelem bimbózott
Szemükben még ma is előcsalja az aprócska csillagot
Na és a gyerekek! - akik jöttek sorba-
Egyre több gondot és örömet hozva a hajlékba.
A tűzhely melege, az apró kicsi kezek
Átölelve egymást, ezek feledhetetlenek
A sok törődés és a tengernyi munka
A tisztességgel megélt évtizedek sora
Amikor unokák hada lepi el a házat
Attól kedvesebbet még ki nem találtak
Önmagukat látják, a gyerekek arcában
És megállapítják, hogy mindent jól csináltam.
Már nem kell a gazdagság, nem kell a vagyon,
Csak egészség és társ legyen, ezt kívánják nagyon.
Ha varázsvesszőm lenne, nem lennének könnyek
Nekik adnám mindazt, amit a sors elvett.
Arra kérem Istent, hogy vigyázzon rájuk
És a szeretetünk legyen mindig útitársuk
Szorgalmatos 2004. október 12.