NEKED, URAM!
/írta: Nagy Péterné/
Köszönöm az életet,
Mint földi ajándékot,
Az érző szívet,
Ami Neked hálát mond.
Köszönöm a napfényt,
Amely megsimogat,
A tavaszi virágillatot,
Amely elábrándoztat.
Köszönöm a madárdalt,
Az eső kopogását,
A csend hangjait,
A folyók rohanását.
Köszönöm a hű férjet,
A jó gyerekeket,
A gyönyörű unokákat,
Mint féltett kincseket.
Köszönöm a gondot,
Amellyel megedzettél,
A terhet együtt cipeltük,
És ezzel más emberré tettél.
Szorgalmatos 2006. január 05.