ŐSZ
/Írta: Nagy Péterné/
Szeptember szép ember, mondják a bölcsek
Aki még sok virággal halmoz el bennünket.
Mosolyog az alma, szőlő karját tárja,
Lecsüngő fürtjeit kacéran kínálja.
Kipihente magát, az iskola csengője
Újult erővel kiállt a reggelek csendjébe.
A fecskék már otthagyták fészküket,
Villanydróton ülve, költözést terveznek.
Hűvös reggel után, a bágyadt napsütésben,
Ökörnyál tekereg-, száll a levegőben.
Magasban a darvak a keringőt járják,
Onnan szemlélik, az emberek munkáját.
Októberben a fák új színeket öltenek,
Varázslatosabb ez, mint a festői képzelet.
A határban dolgoznak a gépek, és telik a kamra,
Föld kerül újra a kenyéradó magra.
A bárányfelhőket bezárja a gazda,
Az ég szürke köntösét, magára takarja.
Lyukas zsebéből eső hull a földre,
Eltűnik a nyár, a tócsák zavaros tükrébe.
November rossz ember, már sóhajt hideget,
Előkerül a nagykabát és mindenki didereg.
A kopasz diófán, varjú ül magában,
És csak egy falevél hintázik a kerti hintában.
Temetőkben felkeressük szeretteink sírját
És a szeretet meggyújtja az emlékezés lángját.
Kicsit az elmúlás is benne van az őszbe,
De a körforgás örök, és a halálnak élet lép helyébe.
Szorgalmatos, 2005. szeptember 14.